امروز : 98/08/01
ساعت : 03:10

سلطه‌بارسلونابر رئال‌مادرید در هزاره سوم(عکس)

سلطه‌بارسلونابر رئال‌مادرید در هزاره سوم(عکس)

۱۱ دسامبر ۲۰۰۰، یعنی ۱۵ سال پیش در چنین روزی، رئال مادرید عنوان باشگاه قرن بیستم را از فیفا دریافت کرد.

به گزارش "ورزش سه"، رئال مادرید در قرن بیستم تسلط بی چون و چرایی بر دیگر تیم های اروپایی به خصوص بارسلونا از لحاظ کسب افتخارات داشت. تعداد جام های رسمی رئال در مقابل بارسلونا ۶۴ به ۵۶ بود اما از آن تاریخ تا به امروز، ورق به سود بارسلونا برگشته است.
فلورنتینو پرز تابستان ۱۹۹۹ بود که به ریاست رئال مادرید برگزیده شد و تا سال ۲۰۰۳، تیم او با مربیگری دل بوسکه، با کسب یک لیگ قهرمانان، دو لالیگا، یک جام بین قاره ای، یک سوپرکاپ اروپا و اسپانیا، در مقابل بارسلونایی که هیچ جامی در بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳ کسب نکرد، برنده مطلق بود.

سال ۲۰۰۳ بود که لاپورتا به ریاست بارسلونا رسید و این شروعی بود بر اوج گیری دوباره بارسا. این تیم با هدایت رایکارد تا سال ۲۰۰۶ موفق شد دو لالیگا و یک لیگ قهرمانان را فتح کند در حالیکه رئال بین ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ نتوانست هیچ افتخاری کسب کند و پرز نیز جای خود را به کالدرون داد.کالدرون تا سال ۲۰۰۹ بر مسند ریاست باشگاه رئال بود و در این سه سال تعداد جام های کسب شده دو تیم، ۴-۳ به نفع بارسا بود. سال ۲۰۰۹ پرز دومین دوره ریاست خود در رئال را استارت زد و تا به امروز نتوانسته از سلطه بارسلونا بر رئال از حیث کسب افتخار جلوگیری کند.

در هزاره سوم، تعداد جام های بارسلونا در مقابل رئال مادرید ۲۵ به ۱۷ است و دو تیم در مجموع از این حیث، ۸۱-۸۱ برابر هستند. بارسلونا هفته دیگر می تواند با قهرمانی در جام جهانی باشگاه ها، برای اولین بار در تاریخ خود، از رئال مادرید پیشی بگیرد.منبع :برای رفتن به صفجه اصلی مطلب کلیک کنید الف

نام :

ایمیل :

*نظر شما :

*کد امنیتی :

اگر ناخوانا است کلیک کنید ارسال