امروز : 98/08/01
ساعت : 03:12

گربه شنی؛ نماد حیات وحش ایرانشهر

  گربه شنی؛ نماد حیات وحش ایرانشهر

رئیس حفاظت محیط زیست ایرانشهر گفت: با توجه به اقلیم بیابانی منطقه؛ گربه شنی به عنوان یکی از گونه‌های در خطر انقراض از سوی سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان نماد حیات وحش ایرانشهر معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه سیستان و بلوچستان، محمد انور هاشمزهی افزود: یکی از زیستگاه‌های مطرح گربه شنی در کل کشور؛ ریگزارهای وسیع دشت سمسور در دلگان و شهرستان ایرانشهر است .

وی گفت: این گربه کوچک‌ترین گربه سان دنیا است؛ دارای سر پهن، گوش‌های بزرگ و دست و پای کوتاه است و در کف پنجه‌های این گونه کمیاب موهای بلند قهوه‌ای و سیاه وجود دارد به‌طوریکه این موها؛ گربه را در گرمای شدید کویر و مناطق ریگزار حفظ می‌کند.

رئیس حفاظت محیط زیست ایرانشهر شکارچیان را یکی از تهدیدهای اساسی این گونه معرفی کرد و افزود: جریمه شکار هر قلاده گربه شنی 200 میلیون ریال است.

وی ادامه داد: به منظور دوستی بیشتر مردم با این گونه در خطر انقراض؛ سازمان حفاظت محیط زیست کشور گربه وحشی را به عنوان نماد حیات وحش ایرانشهر معرفی کرده است.

وی همچنین از تلاش اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر برای اجرای طرح منطقه حفاظت شده در دشت‌های وسیع ایرانشهر گفت و افزود: در صورت موافقت سازمان حفاظت محیط زیست با فعال سازی گشت‌های منطقه‌ای علاوه بر گربه شنی از سایر گونه‌ها خصوصا گونه‌های در خطر انقراض حفاظت بیشتری به عمل خواهد آمد.منبع :برای رفتن به صفجه اصلی مطلب کلیک کنید ایسنا

نام :

ایمیل :

*نظر شما :

*کد امنیتی :

اگر ناخوانا است کلیک کنید ارسال