امروز : 98/08/01
ساعت : 03:06

کشاورزی مدرن با پهپادها شکل می‌گیرد

کشاورزی مدرن با پهپادها شکل می‌گیرد

محققان آمریکایی معتقدند که استفاده از پهپادها در کشاورزی نه تنها در افزایش سرعت تولید محصولات کشاورزی موثر است، بلکه باعث انگیزه بیشتر در کشاورزان و به دنبال آن بهره‌وری بیشتر خواهد شد.

به گزارش مهر، با توجه به اینکه کشاورزان آمریکایی علاقه وافری نسبت به خرید تجهیزات مدرن و کمکی در امر زراعت دارند، این امر سبب شده که سال گذشته حدود 45 هزار پهپاد با کارایی معمولی توسط آنها خریداری شود.

استفاده از پهپادهای ویژه برای مصارفی همچون بررسی میزان سلامت گیاهان، سم‌پاشی گیاهان و نشانه‌گذاری دام‌ها بهترین وسیله کمکی برای کشاورزان محسوب می‌شود.

قوانین جدید فدرال آمریکا نیز خرید و استفاده از پهپادهای اختصاصی برای مصارف کشاورزی را آسان‌تر کرده است. قوانین جدید به کشاورزان اجازه می‌دهد که پهپادهای خود را پس از خرید و آزمایش سریعا ثبت و بدون داشتن مدرک خلبانی از آنها در محدوده و ارتفاع خاصی استفاده کنند. تا قبل از تصویب این قوانین، کشاورزان برای خرید یا استفاده از هواپیما باید گواهینامه خلبانی را دریافت می‌کرده و چند پروسه وقت‌گیر را انجام می‌دادند.

کشاورزان آمریکایی با استفاده از پهپادهای ویژه کشاورزی می‌توانند وضعیت سلامت محصول و آفات احتمالی را بررسی کرده و پس از نشانه‌گذاری نقاط آلوده و در معرض خطر، زمین کشاورزی را با استفاده از مخازن تعبیه شده روی پهپاد سمپاشی کنند.

استفاده از پهپاد در مصارف کشاورزی نه تنها از خرید و یا حتی اجاره هواپیما ارزان‌تر تمام می‌شود، بلکه با این روش کشاورزان بدون مهارت پرواز نیز با انجام یک دوره آموزشی تحت نرم‌افزار، در کمترین زمان روش استفاده از پهپاد را فرا می‌گیرند.
منبع :برای رفتن به صفجه اصلی مطلب کلیک کنید الف

نام :

ایمیل :

*نظر شما :

*کد امنیتی :

اگر ناخوانا است کلیک کنید ارسال