امروز : 98/08/01
ساعت : 03:06

فجیع ترین و وحشیانه ترین روش های اعدام در تاریخ (+16)

فجیع ترین و وحشیانه ترین روش های اعدام در تاریخ (+16)

12. سوزاندن

فجيع ترين و وحشيانه ترين روش هاي اعدام در تاريخ (+18)

يک روش ساده و رايج در تاريخ که تقريباً در همه جا مورد استفاده قرار مي گرفته است. در اين روش اگر زنداني اعدامي به تنهايي اعدام مي شد، چاره اي جز تحمل سوختن بدنش را نداشت. اگر شانس با قرباني يار مي بود، او را همراه با چند تن ديگر مي سوزاندند که در اين حالت، به احتمال زياد قربانيان در همان ابتداي کار به علت استشمام گاز مونوکسيد کربن حاصل از مقادير زياد چوب، بي‌هوش مي شدند.


11. چرخ شکننده يا چرخ کاترينفجيع ترين و وحشيانه ترين روش هاي اعدام در تاريخ (+18)

اين روش بيشتر در کشورهاي اروپايي در قرون وسطي مورد استفاده قرار مي گرفت. در اين روش دست و پاي قرباني به پره هاي يک چرخ بزرگ چوبي (معمولاً چرخ يک ارابه) بسته مي شد. سپس هم زمان با چرخاندن چرخ، جلاد با استفاده از يک چکش آهني بزرگ استخوان هاي بدن قرباني در هم مي شکست. بعد پايان کار، قرباني به حال خود رها مي شد تا بميرد. معمولاً 2 تا 3 روز طول مي کشيد تا قرباني بر اثر کم آبي جانش را از دست بدهد. گاهي نيز براي تسريع فرآيند، قرباني به همراه چرخ واگن مانند يک پرچم به اهتزاز درمي آمد تا زنده زنده خوراک پرنده ها شود.

10. کباب کردن


فجيع ترين و وحشيانه ترين روش هاي اعدام در تاريخ (+18)

اين روش هم تا حدودي شبيه به سوزاندن است؛ با اين تفاوت که شانس بي‌هوش شدن بر اثر دود و گاز مونوکسيد، از فرد گرفته مي شود. در اين روش فرد محکوم روي زغال داغ، زنده زنده کباب مي شد.

9. دباغي (پوست کني)


فجيع ترين و وحشيانه ترين روش هاي اعدام در تاريخ (+18)

همان طور که از نام اين روش پيداست، فرد مفلوک بايد نظاره گر کنده شدن پوست بدن خود مي بود. قرباني معمولاً به علت عفونت، شوک يا از دست دادن خون، در بهترين حالت پس از چند ساعت، و در بدترين حالت پس از چند روز، جان خود را از دست مي داد.

8 . بامبو

فجيع ترين و وحشيانه ترين روش هاي اعدام در تاريخ (+18)

اين روش در آسيا شرقي و با الهام از طبيعت و بهره گيري از سرعت رشد بي نظير درخت بامبو (که مي تواند تا 30 سانتي متر در روز رشد کند)، انجام مي گرفته است! در اين شيوه قرباني روي تعدادي بامبوي تيز و آماد شده قرار مي گرفت. به اين صورت درخت بامبو به آرامي در داخل بدن فرد فرو رفته و شروع به رشد مي کرد. به علاوه براي جلوگيري از مرگ زود هنگام، به قرباني غذا و آب داده مي شده است.

7.  قلقلک اسپانيايي


فجيع ترين و وحشيانه ترين روش هاي اعدام در تاريخ (+18)

در اين روش که همچنين به پنجه گربه نيز شهرت دارد، پوست قرباني توسط پنجه هاي آهنين و تيز مخصوصي خراشيده مي شد. پس از اتمام کار او را به حال خود رها مي کردند. قرباني نهايتاً به علت عفونت ناشي از  همين زخم ها، جانش را از دست مي داد.

6. اره

فجيع ترين و وحشيانه ترين روش هاي اعدام در تاريخ (+18)

اگر به ادبيات فارسي علاقه داشته باشيد، حتماً با اين روش آشنا هستيد (ضحاک، جمشيد را با اره به دو نيم مي کند). به طور کلي در اين روش، بدن مجازات شونده مانند يک کنده درخت، از سر تا پايين اره شده و نصف مي شد. اين روش يک نسخه دردناک تر و کندتر هم دارد که در آن قرباني را به صورت بر عکس آويزان مي کنند تا جريان خون به اندازه کافي به مغز برسد و قرباني مدت بيشتري هشياري اش را حفظ کند. در اين نسخه اره کردن از وسط پاها شروع مي شود

5. لينگ چي

فجيع ترين و وحشيانه ترين روش هاي اعدام در تاريخ (+18)

يک روش اعدام چيني ديگر که در آن بخش هايي از بدن قرباني با دقت و ظرافت بسيار، به آرامي و در طي يک فرآيند طولاني، قطعه به قطعه بريده مي شد. ضمن اين که اصل مهم شکنجه، يعني زنده و هشيار نگاه داشتن قرباني نيز در اين روش به خوبي انجام مي گرفت.

4. عقاب خونين


فجيع ترين و وحشيانه ترين روش هاي اعدام در تاريخ (+18)

منشأ و مکان استفاده از اين روش به درستي مشخص نيست، ولي گفته مي شود که وايکينگ ها براي ايجاد رعب و وحشت در دل دشمنان از اين روش استفاده مي کرده اند. در اين روش، قرباني بر روي شکم خوابانده مي شده است. ابتدا پوست و گوشت کمر برداشته شده تا ستون فقرات به درستي ديده شود. سپس دنده ها از ستون فقرات جدا شده، شکسته و به خارج برگردانده مي شدند تا ظاهري شبيه به بالهاي يک عقاب پيدا کنند. در انتها، جلاد اثر هنري خود را با بيرون کشيدن ريه هاي قرباني از پشت کمر، تکميل مي کرد.

3. گاو برنجيفجيع ترين و وحشيانه ترين روش هاي اعدام در تاريخ (+18)

اين روش عمدتاً در ايتاليا مورد استفاده قرار مي گرفت. مراسم اعدام با قرار دادن فرد در يک مجسمه تو خالي برنجي و به شکل يک گاو بزرگ آغاز مي شد. پس از آن در زير شکم اين گاو آتشي برپا شده و قرباني به آرامي در داخل آن پخته مي شد. انعکاس فرياد هاي قرباني در داخل مجسمه، صدايي همانند صداي گاو توليد مي کرد.

2. دار زدن، کشيدن و چهار پاره کردن


فجيع ترين و وحشيانه ترين روش هاي اعدام در تاريخ (+18)

يک روش خلاقانه، ترکيبي و وحشيانه در انگلستان! در اين روش ابتدا قرباني توسط اسب بر روي زمين کشيده شده و به جايگاه اعدام برده مي شد. سپس او را به دار آويخته ولي پيش از آن که بميرد، از دار پايين مي آوردند. مرحله بعدي شامل بيرون کشيدن دل و روده فرد بخت برگشته بود. اگر قرباني هنوز زنده مي بود، دست و پاي او را در چهار جهت مختلف با طناب به 4 اسب بسته و مي کشيدند تا به 5 قسمت (دستها، پاها و باقي بدن) تقسيم شود. اين 5 قسمت در بخش هاي مختلف شهر به نمايش گذاشته مي شود تا درس عبرتي براي ديگران باشد. اگر فيلم شجاع دل (Brave heart) را ديده باشيد، اين شيوه اعدام را در سکانس انتهايي فيلم (جايي که ويليام والاس توسط دولت وقت انگليسي اعدام مي شود) مشاهده کرده ايد!

1. قايقتصویر اعدام


گفته مي شود اين روش در ايران باستان براي مجازات گناهکاران مورد استفاده قرار مي گرفته است ولي صحت اين گفته به درستي مشخص نيست. در اين روش قرباني در داخل يک قايق گذاشته مي شود. سپس او را به همراه قايق در مرداب رها کرده تا بميرد. کليت روش اعدام همين است. اگر فکر مي کنيد اين روش اعدام به اندازه کافي چندش آور نيست، بايد اين نکته را هم اضافه کنيم که بدن کاملا برهنه قرباني پيش از قرار داده شدن در قايق به شير و عسل آغشته مي شده است. يعني پس از گذشت چند دقيقه در مرداب، هزاران حشرات به او حمله کرده و شروع به زاد و ولد در بدن او مي کردند. البته کار به اينجا ختم نمي شود. مجريان حکم هر روز به اعدامي سر زده و به او شير و عسل مي دادند که هم جهت اطمينان از عدم مرگ بر اثر گرسنگي و بي آبي بوده است و هم جهت جذب حشرات بيشتر! اين کار تا آن جا ادامه پيدا مي کرد که کرم ها و حشرات کاملا بدن او را پر کرده باشند. متأسفانه اين روش جزو طولاني ترين اعدام ها محسوب مي شود که حتي ممکن بود تا 2 هفته نيز به طول بينجامد.منبع :برای رفتن به صفجه اصلی مطلب کلیک کنید تابناک list25.com عباس رهامی

نام :

ایمیل :

*نظر شما :

*کد امنیتی :

اگر ناخوانا است کلیک کنید ارسال