امروز : 98/08/01
ساعت : 03:07

با هنر ماشین‌های کثیف آشنا شوید

با هنر ماشین‌های کثیف آشنا شوید

لازم نيست هميشه هنر طراحي را بر روي کاغذ يا بوم پياده کرد، گاهي زمينه کار مي‌تواند ماشين‌هايي باشد که گوشه‌اي پارک شده‌اند و با لايه‌اي نرم از گرد و خاک پوشيده شده‌اند.

مجله مهر - شراره داودي:اسکات ويد، هنرمند نقاشي است که سال ???? متولد شده و بيشتر دوران کودکي‌اش را در آکادمي نيروي هوايي کلرادو گذرانده، جايي که پدرش تاريخ مي‌خوانده است. در مدت زماني ک در کلرادو بوده‌، اسکات در کلاس‌هاي هنر، پيانو و درام آموزش ديده و در يک گروه موسيقي مشغول به فعاليت شده است. موسيقي و هنر هميشه مورد علاقه است و او فعاليت در اين دو هنر را تا سال‌ها و حتي زماني که در سال ???? به تگزاس نقل مکان کرد، اين کار را ادامه داد.

با همه اين اوصاف اسکات براي اين که بتواند زندگي راحتي براي خانواده‌اش فراهم کند، يک شغل ثابت در شرکت طراحي آگهي‌ها و برندها بدست آورد. کار در اين شکرت فرصتي را برايش به وجود آورد که در دنياي طراحان و شرکت‌هاي بزرگ خودش را معرفي کند و به مدت ?? سال به عنوان رابط گرافيکي کار مي‌کند و البته در اين هنر شناخته مي‌شود. در همين زمان است ک او هنر «ماشين‌هاي کثيف» را کشف مي‌کند که باعث معروفيت مخصوصا در شبکه‌هاي اجتماعي مي‌شود. در زير مصاحبه دوست داشتني با اين هنرمند را مي‌خوانيد:

 

اسکات درباره خودت بيشتر توضيح مي‌دهي؟

من ?? سالم است و به عنوان ربط کاربري گرافيک فعاليت مي‌کنم، در کنار آن به عنوان هنرمند گرافيکي آزاد نيز کار مي‌کنم. با اين حال از موسيقي نيز دست نکشيده‌ام و دامر يک گروه موسيقي در تگزاس نيز هستم.

هنر شما به نوعي هنر خاصي محسوب مي‌شود، چطور و از کجا همه اين‌ها آغاز شد؟

من به مدت ?? سال در جاده‌اي زندگي کدم که ماشين‌هاي آن هميشه کثيف و خاک گرفته بودند و حتي وقتي آن‌ها را مي‌شستيم نيز بعد از چند روز کاملا خاکي مي‌شد، در اين شرايط چه کسي مي‌توانست جلوي خودش را بگيرد و روي آن‌ها جمله «لطفا مرا بشوييد!» را ننويسد يا نقاشي‌هاي لحظه‌اي که به ذهنش مي‌رسد را نکشد؟! من هم همين شرايط را داشتم با اين تفاوت که سعي کردم شخصيت‌هايي را به وجود بياورم که در موقعيت‌هاي مختلفي هستند. البته براي خلق آن‌ها فقط از انگشتان دست استفاده نمي‌کردم، برس‌ و قلمو از ابزاري هستند که در کارم استفاده مي‌کنم.

آيا شما با ابزار سنتي مانند قلمو، رنگ و بوم نيز نقاشي مي‌کنيد؟

بله، يکي از علاقه مندي‌هاي من نقاشي با رنگ‌هاي آکريليک است و تمام سطوح خانه را نيز خودم رنگ اميزي کرده‌ام.

آيا شما از وسيله خاصي براي کثيف کردن ماشين‌ها با گرد و غبار انجام مي‌دهيد؟

اين اتفاق کاملا طبيعي مي‌افتد. تنها چيزي که من درباره هنر ماشين‌هاي کثيف دوست دارم، باران‌هاي شديدي است که در مدت زمان کوتاهي شروع به باريدن مي‌کنند و زود هم تمام مي‌شوند، در اين صورت در تمام بزرگراه‌ها مي‌توان اين بوم‌هاي طبيعي را پيدا کرد.

چه چيزي را دنيا خيلي دوست داريد؟

زنده بودن.

يک پيشنهاد کوچک براي کساني که مي‌خواهند پيرو شما باشند، داريد؟

اول از همه اينکه پيرو من نباشند! من اين هنر را با پيروي کردن از ديگران کشف نکرده‌ام. پينشهاد من به هنرمندان اين است که دنبال چيزي بروند که برايشان الهام بخش باشد و نکته مهم اينکه، حتما از کاري که انجام مي‌دهند، لذت ببرند.

منبع :برای رفتن به صفجه اصلی مطلب کلیک کنید مهر

نام :

ایمیل :

*نظر شما :

*کد امنیتی :

اگر ناخوانا است کلیک کنید ارسال